Головна

05.10.2018

Всеукраїнська профспілкова акція протесту

 Заява Уряду щодо підвищення ціни на природний газ для населення викликала обурення у членів профспілок, особливо в умовах постійного зростання цін на споживчі товари та житлово-комунальні послуги. Питома вага вартості природного газу у собівартості житлово-комунальних послуг складає понад 80%. Незважаючи на це, Кабінетом Міністрів України передбачено скорочення видатків на пільги і субсидії на сплату таких послуг та придбання палива на 21%.
У той же час, у проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій.
Так, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб більш ніж у 2 рази нижче за фактичний його розмір і майже в 3 рази нижче показника, розрахованого ФПУ відповідно до норм чинного законодавства та міжнародних зобов’язань України.
Мінімальна заробітна плата пропонується нижче очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб та майже у 2 рази нижче розміру, розрахованого профспілками.
Видатки, передбачені в бюджеті на фінансування бюджетної сфери, недостатні для реалізації гарантованих Конституцією України прав громадян на якісну освіту, охорону здоров’я, соціальне забезпечення - розрахунки здійснюються Урядом виходячи із чисельності наявного населення 35,7 млн осіб.
Продовжує зростати заборгованість із виплати заробітної плати, яка уже впритул наблизилася до показника 3 млрд.грн.
Відсутні державні програми підтримки основних галузей промисловості, зокрема вугледобувної, лісового господарства, авіабудування тощо.
Погашення кредитних зобов’язань держави здійснюється за рахунок зниження соціальних стандартів і гарантій, рівня соціальної захищеності населення.
Загострюється наступ на права профспілок. Мають місце факти втручання роботодавців у статутну діяльність профспілкових організацій, тиску на них з метою ліквідації, незаконного звільнення профспілкових лідерів та активістів, неперерахування профспілкових внесків та коштів на культурно-масову та оздоровчу роботу.
Нехтуючи статтею 41 Конституції України щодо непорушності права приватної власності, протягом багатьох років держава грубо порушує майнові права профспілок. Шляхом ухвалення неправомірних рішень судів про відчуження об’єктів власності профспілок і визнання їх власністю держави у період 2011–2017 років у профспілок вилучено 40 майнових об’єктів.
У даний час в судових органах різних рівнів розглядаються ще понад 80 справ про позбавлення майна профспілкових організацій.
У цій ситуації профспілки вимушені констатувати, що попри всі зусилля ФПУ позитивних і конкретних кроків з боку Уряду України та інших органів державної влади щодо розв’язання цієї проблеми у правовому полі не відбувається. Тому з метою об’єднання спільних зусиль у боротьбі за права людини праці Президія Федерації профспілок України проводить Всеукраїнську профспілкову акцію протесту 9 жовтня на першому етапі підтриману в регіонах і загальну 17 жовтня в Києві розпочав ходу з центру столиці від Майдану Незалежності до центральних органів державної влади, щоб донести вимоги мільйонної армії працівників, які сьогодні потерпають від економічних негараздів і відсутності належного соціального захисту з боку державних інституцій.

Профспілки виходять на протест з вимогами

-до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, роботодавців

У зв’язку:
- з злиденним рівнем життя і мізерними зарплатами більшості українців;
- кабальними цінами і тарифами на газ, електроенергію, воду, тепло;
- ростом цін на товари, продукти, паливо і проїзд у транспорті;
-знищенням вітчизняної економіки, комерціалізацією бюджетної і соціальної сфери;
- повальним виїздом українців за кордон у пошуках заробітку;
- черговими заявами влади про підвищення ціни на газ для населення, що призведе ще до подальшого зубожіння громадян країни, учасники Всеукраїнської акції протесту Федерації профспілок України вимагають:

1. Припинити економію на людині праці, встановити з 1 січня 2019 року мінімальний рівень оплати праці не нижче 7700 гривень, відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій.
2. Зупинити підвищення цін на природний газ на вимогу МВФ, а також тарифів на електроенергію та житлово-комунальні послуги для населення.
Надра і ресурси є власністю українського народу.
3. Конституційні права громадян на якісну і доступну освіту, охорону здоров’я, соціальне забезпечення, а також гарантії працівникам цих сфер мають бути належним чином профінансовані Державним бюджетом України.
4. Стоп державному рейдерству майна профспілок та наступу на їх права.

Профспілки закликають усіх небайдужих громадян підтримати ці вимоги і вийти разом на протест 9 жовтня в регіонах і 17 жовтня в Києві, щоб влада почула голос народу і виконала наші вимоги.


ЄВРОПЕЙСЬКІЙ УКРАЇНІ – ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ ЖИТТЯ!» все новости


м. Київ, майдан Незалежності, 2, к. 718 - 719
Адреса для листування: а/с 381, вул. Хрещатик, 22, м. Київ, 01001
E-mail: aviaprofspilka@ukr.net


Создание сайтов - lookmy.info © 2015