Головна

31.05.2018

Спільними зусиллями відстоювати трудові та соціальні права

24 травня ц.р. відбулася зустріч голови Профспілки авіапрацівників України Михайла  Козича з  Першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Сергієм Капліним. Також на зустріч був запрошений Микола Кульбіда, директор Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України, який озвучив проблемні питання з оплати праці членів Профспілки авіапрацівників України – працівників бюджетних організацій Гідрометеорологічної служби.

         Слід зазначити, що працівники гідрометеорологічних організацій у цілодобовому режимі ведуть моніторинг стану погоди, річок, водосховищ і морських акваторій, забруднення довкілля, викидів та характеру розповсюдження радіоактивних речовин, небезпечних гідрометеорологічних явищ, забезпечуючи передачу та обмін інформації, що є необхідною умовою для завчасного реагування на загрозу виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру, прогнозування та забезпечення гідрометеорологічною інформацією органів державної влади всіх рівнів, Збройних сил України та населення. Без цієї служби не можуть обійтися як цивільна так і військова авіація, сільське господарство,  гідро-  і теплоенергетики.

         На сьогоднішній день у гідрометеорологічних організаціях України працює  близько 4300 чоловік, розмір середньої заробітної плати яких становить всього 4 630 грн. Через вкрай низький розмір заробітної плати кваліфіковані працівники змушені звільнятись з роботи, шукати більш оплачувану роботу. Ціна вирішення цього питання - додаткові 100 мільйонів гривень фінансування із Державного бюджету.

         С. Каплін  ретельно і з великою увагою ознайомився із наданою інформацією та пообіцяв, що прикладе зусиль над позитивним вирішенням цієї важливої для працівників Гідрометеорологічної служби  проблеми.

Голова Профспілки М. Козич також звернув увагу на грубі порушення прав працівників на окремих авіапідприємствах цивільної авіації, які роками не отримували заробітну плату. За ці періоди також виникла заборгованість по сплаті ЄСВ перед Пенсійним фондом України. Більш того, у разі несплати страхових внесків, такі періоди роботи до страхового стажу не зараховуються, а нараховану заробітну плату не враховують під час обчислення розміру пенсії. Отже працівники, які сумлінно виконували свою роботу і не звільнились в скрутні для підприємства часи, постраждали двічі. Така ситуація склалась в КП «Миколаївський міжнародний аеропорт», Тернопільському обласному КП «Тернопільавіаавтотранс», ДАК «Херсон-Авіа» та є непоодинокою й на інших підприємствах України. Зазначену проблему можливо вирішити тільки на законодавчому рівні, а саме, необхідно внести відповідні зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV в частині забезпечення права працівника на зарахування до страхового стажу періоду роботи, за який роботодавцями не сплачувався єдиний соціальний внесок. С.Каплін, як Народний депутат України, Перший заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення дав доручення своїм помічникам вивчити ситуацію та підготувати  пропозиції з цього питання.

На завершення зустрічі М.Козич підняв питання про внесення змін до законодавства щодо пенсійного забезпечення, в тому числі через корпоративні та професійні пенсійні фонди, для працівників льотного складу авіації, та інших категорій працівників, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію, а також за результатами атестації робочих місць. С. Каплін завірив, що зазначене питання вже перебуває на контролі в Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

         За результатами зустрічі сподіваємось, що висвітлені профспілковою стороною проблеми знайдуть розуміння та позитивні рішення у органах законодавчої і виконавчої влади держави Україна.

   » все новости


м. Київ, майдан Незалежності, 2, к. 718 - 719
Адреса для листування: а/с 381, вул. Хрещатик, 22, м. Київ, 01001
E-mail: aviaprofspilka@ukr.net


Создание сайтов - lookmy.info © 2015